نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید به آن توجه کرد

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 26 دی 1397 در ساعت 14 : 28 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از مشکلاتی که بسیاری از زنان با آن درگیر هستند رشد موهای زائد در بخش های مختلف صورت و بدن آنها می باشد و مطمئنا روش های مختلفی را برای کاهش و یا از بین بردن آنها امتحان میکنند این روش ها که بیشتر استفاده از وکس ، اصلاح با تیغ ، موچین و... می باشد تنها به صورت موقت موهای زائد را از بین میبرد و به دلیل وجود ریشه در زیر پوست موی زائد همچنان رشد خود را ادامه میدهد و به همین دلیل پس از مدت کوتاهی دوباره شاهد رویش آنها در سطح پوست خواهیم بود. یکی از روش هایی که به کمک آن میتوان موهای زائد را برای همیشه از بین برد استفاده از لیزر موهای زائد می باشد. با استفاده از لیزر موهای زائد ریشه ی مو های زائد به طور مستقیم تحت تابش اشعه لیزر قرار گرفته و از بین میرود و دیگر قابلیت رشد را نخواهد داشت.

در صورتی که شما نیز جز این دسته از افرادی هستید که مایلید به جهت از بین بردن موهای زائد خود از لیزر موهای زائد استفاده نمایید به شما پیشنهاد میکنیم تا انتها همراه ما باشید تا نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید به آن توجه کرد را به شما بیاموزیم تا بهترین نتیجه را از درمان با لیزر خود دریافت نمایید.

در طول درمان با لیزر باید از کندن موها خودداری کنید

لیزر موهای زائد پس از تاثیر بر روی رنگ دانه های مشکی موجود در مو به ریشه ی مو منتقل میشود و سبب نابودی آن برای همیشه میشود. در صورتی که شما قبل از انجام درمان لیزر خود از روش هایی مانند وکس ، استفاده از موچین و یا بند اندازی به جهت خارج کردن مو به همراه ریشه آن از سطح پوست نمایید درمان لیزر شما با موفقیت انجام نخواهد شد به همین دلیل می بایست یک ماه قبل از لیزر و در طول درمان لیزر از استفاده از این روش های درمان موقت خودداری نمایید. برای اینکه نتیجه ی بهتری از لیزر موهای زائد خود دریافت کنید پیشنهاد میکنیم که دو روز قبل از انجام لیزر بدن خود را با تیغ اصلاح نمایید تا تمرکز لیزر به جای ساقه بر روی ریشه مو متمرکز شود.

همه موها با لیزر قابل حذف نیستند

توجه داشته باشید که دستگاه هایی که امروزه برای لیزر موهای زائد در بازار وجود دارند اکثرا برای تاثیر بر روی موهای مشکی طراحی شده اند و تاثیری بر روی موهای مور و روشن ندارد. بهترین حالتی که میتوان از آن بیشترین نتیجه را از لیزر موهای موهای زائد دریافت نمود این است که پوست روشن بوده ولی موهای زائد به رنگ مشکی باشند. در صورتی که دارای موهای روشن و بور هستید درمان به روش لیزر موهای زائد برای شما اثر بخش نخواهد بود به همین جهت سایر روش های از بین بردن موهای زائد مانند الکترولیز به شما پیشنهاد میشود.

برای لیزر موهای زائد باید از آفتاب دوری کنید

برای اینکه نتیجه مطلوبی را از لیزر موهای زائد خود دریافت نمایید می بایست حداقل یک ماه قبل از انجام لیزر از قرار گرفتن در معرض نور مستفیم خورشید خودداری نمایید. این کار می بایست در دوران درمان لیزر نیز ادامه پیدا کند زیرا نیره شدن سطح پوست تشخیص رنگدانه های مو ها برای اشعه لیزر سخت کرده و درصد خطا و اشتباه را بالا می برد و ممکن است علاوه بر تاثیر گذار نبودن لیزر به پوست نیز آسیب وارد نماید. توجه داشته باشید که پوست شما در دوران درمان لیزر موهای زائد به اشعه آفتاب حساسیت بیشتری نشان داده و در صورتی که در این زمان از کرم های ضد آفتاب قوی استفاده نکنید میتواند مشکلات بعدی را نیز برای شما همراه داشته باشد.

لیزر موهای زائد یک درمان کامل نیست

با توجه به آنچه توسط سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام شده است درمان لیزر موهای زائد به عنوان روشی برای کاهش دائمی موهای زائد شناخته شده است و این در حالی است  که بسیاری از افراد آنرا به عنوان روشی برای حذف دائمی موهای زائد میشناسند در حالی که تقریبا چنین امکانی برای هیچ یک از لیزر ها در اروپپا و آمریکا در نظر گرفته نمیشود. البته ذکر این نکته ضروری است که شما با انجام لیزر موهای زائد حجم قابل توجهی از موهای زائد بدن را از بین میبرد و تاثیر بسیار زیادی نیز بر سایر موهای زائدی که بر روی پوست باقی میمانند میگذارد که میتوان آنها را به وسیله سایر روش های درمانی مانند بند اندازی و تیغ و...  برای از بین بردا حجم موی باقی مانده استفاده نمود. موهای باقی ماننده به دلیل تحت تاثیر لیزر قرار گرفتن های متوالی ریشه و ساقه های ضعیف پیدا نموده است و میتوان آنها را به راحتی اصلاح نمود.

برای تکمیل درمان شما به چندین مرحله لیزر نیاز دارید

با توجه به این موضوع که رشد مو دارای مراحل مختلفی است ممکن است رشد بخش زیادی از موها پس از هر جلسه لیزر شروع شود به همین جهت شما تصور کنید که لیزر موهای زائد تاثیری نداشته و از این درمان نا امید شوید. این در حالی است که لیزر موهای زائد با توجه به رنگ مو و پوست می بایست بین 3 الی 10 جلسه برای آن زمان گذاشت و فاصله ی بین هر دوره ی لیزر نیز باید 3 الی 6 ماه باشد تا موهایی که در مراحل اولیه رشد خود هستند به صورت کامل رشد نموده و به سطح پوست برسند تا ریشه آنها در منطقه ای از پوست قرار گیرد که بتوان به وسیله ی لیزر آنها را مورد هدف قرار داد. 

تحریک پوست پس از لیزر موهای زائد طبیعی است

با توجه به اینکه لیزر موهای زائد تاثیر خود را بیشتر در عمق پوست میگذارد ممکن است به دلیل حرارت بالایی که استفاده از لیزر در زیر پوست ایجاد میکند به صورت لحظه ای شما نیز سوزش و دردی را احساس نمایید و حتی پس از انجام لیزر موهای زائد با التهاب و قرمزی و حتی ورم اطراف روزنه های مو مواجه شوید ولی تمامی این موارد موقتی و ظرف چند روز خود بهبود می یابد.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
فواید لیزر موهای زائد

فواید لیزر موهای زائد

از بین بردن موهای زائد به روش های مختلفی ماند وکس و اپیلاسیون امکان پذیر می باشد اما همه این روش های ...
انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

نقطه تمرکز تمامی دستگاه های موهای زائد ریشه موهای زائد می باشد. دستگاه های لیزر موهای زائد سعی در از ...
بعد از جلسه اول لیزر موهای زائد چه اتفاقی می افتد

بعد از جلسه اول لیزر موهای زائد چه اتفاقی می افتد

مانند بیشتر کارهای زیبایی که بر روی پوست و مو انجام می شود لیزر موهای زائد نیز برای دریافت نتیجه احت ...
چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد هستند

چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد هستند

ایجاد موهای زاد می تواند بر اثر مشکلات هورمونی یا غیر هورمونی باشد. در صورتی که موهای زائد بر اثر مش ...
آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد

بسیاری از افراد هستند که تصمیم به انجام لیزر موهای زائد دارند اما از عوارض احتمالی آن هراس دارند و ب ...
دلیل فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چیست

دلیل فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چیست

مدت زمان لازم برای انجام لیزر موهای زائد یکی از سوالاتی است که توسط تمامی مراجعه کنندگان به کلینیک ه ...
پیش نیازهایی پیش از لیزر موهای زائد

پیش نیازهایی پیش از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد چه می کند لیزر بر روی پوست و موی ناحیه مورد نظر تاثیر می گذارد و با تاثیر بر روی فو ...
همه چیز درباره لیزر موهای زائد

همه چیز درباره لیزر موهای زائد

یکی از مشکلاتی که بانوان بیشتر از آن رنج می برند و برای از بین بردن آن به مراکز زیبایی و پزشکی متعدد ...
نکات مهم در زمینه لیزر موی صورت

نکات مهم در زمینه لیزر موی صورت

موهای زائد بدن امروزه به یکی از دغدغه های خانم ها و آقایان تبدیل شده است. اصلاح موهای زائد بدن کاری ...
عوامل موثر بر قیمت لیزر موهای زائد

عوامل موثر بر قیمت لیزر موهای زائد

برای از بین بردن موقتی موهای زائد روشهای زیادی وجود دارد اما این روش ها در صورتی که تکرار شوند بسیار ...
مزایای لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

یکی از روش هایی که امروزه برای از بین بردن موهای زائد از آن استفاده بسیاری می شود لیزر موهای زا ...
نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید به آن توجه کرد

نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید به آن توجه کرد

یکی از مشکلاتی که بسیاری از زنان با آن درگیر هستند رشد موهای زائد در بخش های مختلف صورت و بدن آنها م ...