همه چیز درباره لیزر موهای زائد

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 10 شهریور 1397 در ساعت 15 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یکی از مشکلاتی که بانوان بیشتر از آن رنج می برند و برای از بین بردن آن به مراکز زیبایی و پزشکی متعددی مراجعه میکنند موهای زائد آنان می باشد. بسیاری از بانوان حاضرند تا به صورت دوره ای معمولا ماهانه به مراکز زیبایی مراجعه و با استفاده از اپیلاسیون ، تیغ ، مومک، موبر و یا دستگاه اپیلیدی نسبت به از بین بردن موقتی موهای زائد خود اقدام نمایند. یکی از برترین روش هایی که میتوان از آن برای از بین بردن موهای زائد استفاده کرد لیزر موهای زائد می باشد. برای اینکه بتوانید لیزر موهای زائد را به خوبی و بدون عوارض جانبی انجام دهید می بایست به کلینیک پوست و مو مراجعه نمایید حتما این کار را تحت نظر پزشک متخصص پوست و مو انجام دهید تا بیشترین بازدهی ممکن را از لیزر موهای زائد خود به دست آورید.

در صورتی که به فکر لیزر موهای زائد خود هستید و اکنون قصد دارید تا با یک کلینیک پوست و مو تماس گرفته و از آنها وقت ویزیت دریافت نمایید بهتر است دقایقی تامل نموده و ابتدا این مقاله را به طور کامل مطالعه نموده تا اطلاعاتی  در رابطه با همه چیز در مورد لیزر موهای زائد را به دست آورده و سپس با دانش نسبتا بالایی اقدام لیزر موهای زائد خود نمایید.

در ادامه به 14 سوال رایج در رابطه با لیزر موهای زائد پاسخ داده  و آنها را بر روی سایت قرار داده ایم تا شما بتوانید با مطالعه آنها پاسخ بسیاری از سوالات خود را که ممکن است هیچ کجای اینترنت پاسخ آنها را نیافته باشید را پیدا کنید.

 لیزر موهای زائد تا چه میزان موثر است 

برای اینکه بتوانید موهای زائد خود را درمان نمایید  سه راه وجود دارد اول اینکه از دارو های شیمایی استفاد کنید تا ریشه مو از زیر سطح پوست از بین برود و دیگر شاهد رشد آنها در سطح پوست نباشید.  در روش دوم از الکترولیز نمودن مو استفاده میشود که این روش برای مناطق کوچک بدن مانند پیشانی و یا پشت دست ها که فضای کنی دارد استفاده میشود و در آن می توان تار های موهای زائد به صورت دانه به دانه الکترولیز نمود تا با از بین رفتن ریشه دیگر رشد نکند.

مهم ترین و پرکاربرد ترین روش از بین بردن موهای زائد لیزر موهای زائد می باشد. در این روش هر بخش از بدن تحت تاثیر اشعه لیزر قرار میگیرد. اشعه لیزر به رنگدانه ی مشکی مو جذب شده و تا انتهای آن پیش می رود تا به ریشه ی مو برسد و باعث تخریب آن شود. برای اینکه لیزر موهای زائد مخصوصا لیزر موی کل بدن نتیجه نهایی مطلوب را به شما اهدا کند می بایست 4 الی 6 جلسه که فاصله ی بین هر کدام بین یک ماه الی دو ماه می باشد به کلینیک پوست و مو مراجعه نمایید تا به خوبی موهای زائد شما لیزر شود. توجه داشته باشید که لیزر موهای زائد میتواند تا حد بسیار زیادی موهای زائد شما را از بین ببرد ولی این تضمین که آنها را صفر کند وجود ندارد.

ماندگاری نتیجه ی لیزر موهای زائد

بسیاری از دوستانی که مایلند تا لیزر موهای زائد را انجام دهند در این باره میپرسند که پس از گذشت طول درمان به وسیله ی لیزر نتیجه نهایی برای چه مدتی ماندگار خواهد بود. برای پاسخ به سوال این دست از دوستان باید گفت که نتیجه ی به دست آمده از لیزر موهای زائد با توجه به اینکه ریشه موها به وسیله ی لیزر از بین می رود تقریبا مادام العمر می باشد اما با توجه به اینکه بدن انسان توانایی ترمیم خود را دارد ممکن است 20-30 درصد از موهای لیزر شده پس از گذشت چند ماه دوباره بازگردند که پیشنهاد میکنیم در صورت بروز چنین اتفاقاتی یک دوره ی مجدد لیزر موهای زائد را انجام دهید تا این میزان هم برای شما از بین برود.

مضرات لیزر موهای زائد

پس از انجام لیزر موهای زائد بهتر است تا مدتی نواحی لیزر شده را در معرض آفتاب قرار ندهید زیرا به دلیل حساس شدن پوست پس از لیزر موهای زائد پوست شما دچار سوزش شده و ممکن است لکه های سفیدی بر روی آن ایجاد شود. در صورتی که پوست شما دچار سوزش شد می بایست هر چه سریع تر نسبت به مداوای آن اقدام نمایید در غیر این صورت پوست شما بر اثر خارش بیش از حد زخم شده و ممکن است باعث تاول و پس از آن ایجاد اسکار شود.

در صورتی که به مراکز معتبر برای انجام لیزر موهای زائد مراجعه ننمایید ممکن است فردی غیر متخصص و صرفا یک اپراتور لیزر موهای زائد شما را انجام دهد واگر میزان قدرت دستگاه بر اساس رنگ پوست شما تنظیم نشود ممکن است پوست شما زخم و دارای لک شود.

آیا فقط پزشک متخصص پوست باید این کار را انجام دهد؟

در پاسخ به این سوال می بایست پاسخ  بله داد ، در صورتی که لیزر موهای زائد شما نزد یک متخصص پوست و مو انجام شود زیرا یک متخصص می تواند پوست های مختلف را از هم تشخیص دهد و با متناسب نمودن قدرت دستگاه با رنگ پوست بهترین نتیجه را برای شما رقم بزند.

تفاوت بین دستگاه های لیزر موهای زائد

برای لیزر موهای زائد دو مدل دستگاه وجود دارد. یکی لیزر و دیگری غیر لیزر، دستگاه های غیر لیزری در واقع نوعی دستگاه تولید نور می باشند. این مدل از دستگاه ها برای لیزر موهای زائد مناسب هستند ولی نسبت به لیزر بازدهی کمتری دارند. با توجه به اینکه دستگاه های لیزری از قیمت بالایی برخوردار می باشند این مدل از دستگاه های غیر لیزری نیز توسط کارخانجات تولید میشوند تا بتوان به کمک آنها موهای زائد را از بین برد. استفاده از دستگاه های غیر لیزری صرفه جویی اقتصادی مناسبی دارد اما قدرت کمتر و احتمال سوختگی و بازگشت مو های زائد در آن بیشتر می باشد.

در برابر سیستم های غیر لیزری ، دستگاه های لیزری دارای انواع مختلف می باشد از جمله مطرح ترین انواع دستگاه های لیزر می توان به الکساندرایت و دایود با مکانیسم ها و طول موج های مختلف اشاره نمود که هر کی از آن مخصوص نوع خاصی از پوست ها می باشند .

اینکه در هنگام لیزر موهای زائد پوست شما دچار سوختگی میشود به دلیل استفاده از دستگاه های نامناسب می باشد که مناسب نوع پوست شما نمی باشند و در صورتی که برای لیزر موهای زائد به متخصص پوست مراجعه کنید احتمال سوختن پوست شما به صفر خواهد رسید.

تیره شدن پوست پس از لیزر موهای زائد اتفاقی است که در صورتی که پوست شما دچار سوختگی شود به آن حالت مبتلا می شوید و اگر نه در حالت عادی هیچ مشکل پوستی برای شما اتفاق نخواهد افتاد.

سوالی که ذهن بسیاری از داوطلبین خانم لیزر موهای زائد مخصوصا لیزر موی بکینی را به خود مشغول کرده است تاثیر لیزر موهای زائد بر روی تولید مثل ، بارداری و شیر دهی می باشد. بسیاری از پزشکان بر روی این موضوع تحقیق نموده اند و به این نتیجه رسیده اند که با توجه به این که لیزر تنها توانایی اثر کردن در چند میلیمتری پوست را دارد در نتیجه نمیتواند بر روی این مسائل تاثیر گذار باشد.

بهتر است در دوران بارداری نسبت به لیزر موهای زائد اقدامی نشود اما این کار در دوران شیردهی مانعی ندارد.

با توجه به اینکه امکان انتقال بیماری های پوستی مانند زیگیل به وسیله ی دستگاه لیزر موهای زائد وجود دارد بهتر است در صورتی که از بیماری پوستی خاصی برخوردار می باشید قبل از انجام لیزر موهای زائد خود پزشک مربوطه را از این امر مطلع نمایید همچنین تا زمان رفع یا بهبودی بیماری خود از انجام لیزر موهای زائد خود خودداری نمایید.

استفاده از لیزر موهای زائد با توجه به نوع پوست بیمار میتواند تا حد متوسطی درد داشته باشد که به کمک پماد های بی حسی این درد به حداقل ممکن کاهش می باشد. البته دستگاه های جدید بدون درد بوده و شما بدون استفاده از بی حسی نیز می توانید از آنها استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که برای لیزر موهای زائد خود بهتر است سه ماه قبل از لیزر موهای زائد آفتاب گیری و یا سولاریوم نداشته باشید تا بهترین نتیجه برای شما رقم بخورد.

13- برخی افراد بنا به شرایطی که دارند نباید از لیزر موهای زائد مخصوصا لیزر موی صورت استفاده کنند. این افراد شامل : بانوان باردار ، افراد دارای بیماری عصبی که طاقت خارش پوست را ندارند و ممکن است بر اثر خارش زیاد پوست خود را کنده و موجب خونریزی ، عفونت و اسکار در پوست خود شوند. همچنین افرادی که کار آنها به نوبه ایست که می بایست تعداد ساعات زیادی را در زیر آفتاب سپری کنند هم نباید نسبت به لیزر موهای زائد خود اقدام کنند.

کلینیک برتر با همکاری مجموعه ای از پزشکان و متخصصان حرفه ای و با تجربه در زمینه ی پوست و مو آماده است تا خدمات لیزر موهای زائد را برای شما مراجعین محترم با بالاترین کیفیت و کمترین عوارض انجام دهد همچنین این کلینیک در زمینه های کاشت مو ، جوانسازی و زیباسازی پوست نیز آماده ارائه خدمات مربوطه به شما هم میهنان گرامی می باشد.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
فواید لیزر موهای زائد

فواید لیزر موهای زائد

از بین بردن موهای زائد به روش های مختلفی ماند وکس و اپیلاسیون امکان پذیر می باشد اما همه این روش های ...
انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

نقطه تمرکز تمامی دستگاه های موهای زائد ریشه موهای زائد می باشد. دستگاه های لیزر موهای زائد سعی در از ...
بعد از جلسه اول لیزر موهای زائد چه اتفاقی می افتد

بعد از جلسه اول لیزر موهای زائد چه اتفاقی می افتد

مانند بیشتر کارهای زیبایی که بر روی پوست و مو انجام می شود لیزر موهای زائد نیز برای دریافت نتیجه احت ...
چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد هستند

چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد هستند

ایجاد موهای زاد می تواند بر اثر مشکلات هورمونی یا غیر هورمونی باشد. در صورتی که موهای زائد بر اثر مش ...
آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد

آیا لیزر موهای زائد عوارض دارد

بسیاری از افراد هستند که تصمیم به انجام لیزر موهای زائد دارند اما از عوارض احتمالی آن هراس دارند و ب ...
دلیل فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چیست

دلیل فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چیست

مدت زمان لازم برای انجام لیزر موهای زائد یکی از سوالاتی است که توسط تمامی مراجعه کنندگان به کلینیک ه ...
پیش نیازهایی پیش از لیزر موهای زائد

پیش نیازهایی پیش از لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد چه می کند لیزر بر روی پوست و موی ناحیه مورد نظر تاثیر می گذارد و با تاثیر بر روی فو ...
همه چیز درباره لیزر موهای زائد

همه چیز درباره لیزر موهای زائد

یکی از مشکلاتی که بانوان بیشتر از آن رنج می برند و برای از بین بردن آن به مراکز زیبایی و پزشکی متعدد ...
نکات مهم در زمینه لیزر موی صورت

نکات مهم در زمینه لیزر موی صورت

موهای زائد بدن امروزه به یکی از دغدغه های خانم ها و آقایان تبدیل شده است. اصلاح موهای زائد بدن کاری ...
عوامل موثر بر قیمت لیزر موهای زائد

عوامل موثر بر قیمت لیزر موهای زائد

برای از بین بردن موقتی موهای زائد روشهای زیادی وجود دارد اما این روش ها در صورتی که تکرار شوند بسیار ...
مزایای لیزر موهای زائد

مزایای لیزر موهای زائد

یکی از روش هایی که امروزه برای از بین بردن موهای زائد از آن استفاده بسیاری می شود لیزر موهای زا ...
نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید به آن توجه کرد

نکاتی که قبل از لیزر موهای زائد باید به آن توجه کرد

یکی از مشکلاتی که بسیاری از زنان با آن درگیر هستند رشد موهای زائد در بخش های مختلف صورت و بدن آنها م ...