برداشتن خال

یکی از شایع ترین ضایعاتی که جلوه بدی را برای صورت بوجود می آورد خال میباشد. روش های درمانی طبیعی و همچنین طبی زیادی برای برداشتن خال وجود دارد ولی در روش های درمانی طبی نتیجه گیری بسیار کند خواهد بود و یا هرگز نتیجه ای در بر نخواهد داشت. روش های درمانی بسیار تاثیرگذاری در کلینیک های زیبایی به کار میروند که برای برداشتن خال کاملا کاربردی و مناسب میباشند. برداشتن خال به عوامل زیادی بستگی دارد که از جمله این عوامل باید به کوچک و یا بزرگ بودن خال، عمق خال، رنگ خال و محل خال اشاره نمود. روش هایی که برای برداشتن خال در کلینیک ها از جمله کلینیک برتر انجام میشود گوناگون است.

 یکی از روش های برداشتن خال با جراحی میباشد. در این روش بافت های خال توسط پزشک متخصص جراحی شده و لایه به لایه از آن کم میشود. بعد از جراحی برای  برداشتن خال به روش جراحی، محل برش دوخته شده و ترمیم میگردد.

در روش برداشتن خال با کرایو، گازی به نام اکسید نیتروژن به نواحی مورد نظر از پوست زده میشود و در نتیجه هر گونه خونرسانی به خال مختل و قطع میشود. با قطع شدن خونرسانی به خال به مرور بافت آن خشک شده و از بین میرود.

سوزاندن از دیگر روش های برداشتن خال است که به آن کوتر میگویند. سلول های خال تحت حرارت شدیدی که از طریق دستگاه های مخصوص وارد میشود سوزانده شده و از بین میروند.

برداشتن خال با لیزر از روش هایی است که طی آن انرژی آزاده شده در پوست به وسیله رنگ دانه ها جذب شده و آنها را نابود میکند.

رادیو فرکانس از روش های برداشتن خال است که نحوه عملکرد آن همانند مایکروویو میباشد. در این روش امواج به محل خال تابیده میشود و در نتیجه ار بین میرود.

شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که از روش های شرح داده شده در بالا کدامیک مناسبتر میباشد. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که کاملا به نظر پزشک بستگی دارد. اگر به دنبال تشخیص درست برای نحوه برداشتن خال میباشید میتوانید به کلینیک برتر مراجعه نموده و مشاوره کاملی را با پزشکانی که همگی متخصص در زمینه پوست و مو هستند دریافت کنید.

10 / 10
از 1 کاربر
نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :