تزریق بوتاکس

برای زیبایی پوست طی سالهای گذشته روش های درمانی زیادی ابداع شده است که روش تزریق بوتاکس در این بین از استقبال بسیار خوبی  برخوردار بوده است. بوتاکس در حقیقت نام مایعی میباشد که توسط سرنگ به قسمت های مختلفی از بدن بخصوص نواحی صورت تزریق میشود . تزریق بوتاکس باعث میشود تا مایع تزریق شده باعث کشیدگی پوست شود و چین و چروک های موجود بر روی پوست محو شوند. کلینیک برتر که متخصص در زمینه پوست و مو است نیز روش تزریق بوتاکس را به افرادی که قصد دارند تا پوستی کشیده و صاف داشته باشند پیشنهاد میکند. تزریق بوتاکس به حدی رواج پیدا کرده که حتی بیشتر هنرمندان جهان نیز از این روش برای زیبایی پوست خود استفاده میکنند. آنقدر از کاربرد بوتاکس در زمینه زیبایی پوست گفته شده که کمتر کسی به قابلیت ضد تعریق آن اشاره کرده است. نواحی از بدن وجود دارند که تعریق بالایی دارند و برای اینکه از تعریق آنها جلوگیری شود از روش تزریق بوتاکس استفاده میشود.

بعد از تزریق بوتاکس فعالیت ماهیچه های زیر پوست متوقف میشود. ماندگاری بوتاکس در حدود ۴ تا ۶ ماه میباشد که بعد از گذشت این زمان اگر فرد تمایل داشته باشد تا اثرات بوتاکس باقی بماند باید دوباره عمل تزریق بوتاکس را انجام دهد. تزریق بوتاکس کاری بسیار حساس است که در انجام آن باید دقت و تخصص زیادی وجود داشته باشد. اگر تزریق بوتاکس به درستی انجام نشود عوارضاولیه و همچنین جانبی بدی را بر جای خواهد گذاشت. عوارض اولیه ناشی از تزریق اشتباه بوتاکس در مدت چند ساعت بعد از عمل و عوارض جانبی آن بعد از گذشت یک هفته نمایان خواهد شد. پس اگر قصد انجام عمل تزریق بوتاکس را دارید باید به این کار را به یک پزشک کار کشته و با تجربه بسپارید تا هیچگونه  عوارضی برای پوست شما بوجود نیاید.

از جمله عوارضی که بسیاری از افراد با تزریق اشتباه بوتاکس با آن مواجه شده اند را میتوان درد اندک، بی حسی، سر درد، حالت تهوع خفیف، حالت شبه آنفولانزا، دو بینی، خونریزی، تاری دید، خشکی دهان، خستگی، خارش و ورم نام برد.

همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد بیشتری قسمتی از بدن که تزریق بوتاکس در آن انجام میشود صورت میباشد. تزریق بوتاکس در صورت باعث میشود تا چین و چروک های صورت محو شود. اگر ابروها افتادکی داشته باشند بعد از تزریق بوتاکس این افتادگی ها تا حد زیادی کاهش خواهند یافت. برخی از افراد به دلیل داشتن حجم لب کم به هنگام خندیدن لثه هایشان نمایان میشود که با تزریق بوتاکس لثه ها دیده نخواهند شد. قسمت های تحتانی صورت با تزریق بوتاکس به سمت بالا سوق پیدا میکنند و زیباتر میشوند.

10 / 10
از 1 کاربر
نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :