درمان زگیل تناسلی زنان با لیزر

درمان زگیل تناسلی زنان با لیزر

فهرست مطالب این مقاله

زگیل واژن و مقعدی یکی از شایع ترین بیماری‌های عفونی پوست است که در میان افراد زیادی دیده می شود. عامل اصلی ایجاد بیماری ویروسی DNA دار به نام اچ پی وی یا پاپیلومای انسانی است. درمان زگیل تناسلی با لیزر ، کرایو، روش‌های دارویی یا دیگر روش های به طور کل با هدف از بین بردن زائده ها صورت می گیرد. در این مقاله به طور کامل به درمان زگیل تناسلی زنان با لیزر پرداخته ایم.
درمان زگیل تناسلی اهمیت بسیاری دارد که افراد باید سریعا برای آن اقدام کنند تا از گسترش یا انتقال آن جلوگیری شود. این بیماری در اثر تماس مستقیم پوست با پوست و از راه برقراری رابطه ی جنسی میان افراد منتقل می شود. به همین دلیل زگیل واژن و تناسلی و زگیل مقعد در دسته ی بیماری های مقاربتی- آمیزشی (STD) قرار می گیرند.
میزان شیوع این بیماری در بین زنان و مردان به یک اندازه است و امکان بروز آن در کودکان هم وجود دارد. با توجه به درجه ی بالای مسری بودن این عفونت و با توجه به اینکه سن آغاز فعالیت های جنسی در جوانان جوامع امروز به شدت پایین آمده است در حال حاضر افراد زیادی در سر تا سر جهان به این بیماری مبتلا می شوند.

آیا زگیل های ناحیه ی واژن و مقعد، درمان قطعی دارد؟

این یک سوال مهم است که بسیاری از بیماران و افراد مبتلا به این بیماری می پرسند، بله به طور قطعی می توان آن را درمان کرد، به شرط آنکه روش درمانی شما متناسب با نوع و میزان پیشرفت بیماری انتخاب شده باشد. به طور کلی امروزه روش های زیر برای درمان بیماری زگیل واژن، تناسلی و مقعدی وجود دارد:

 • لیزردرمانی
 • کرایوتراپی
 • جراحی
 • سوزاندن
 • دارودرمانی
 • درمان خانگی
  درمان زگیل تناسلی زنان با لیزر

  بر اساس موجود میزان اثربخشی و موفقیت لیزر زگیل های تناسلی دو برابر بیشتر از روش های دیگر مثل جراحی می باشد. پاکسازی کامل و از بین بردن زگیل واژن و تناسلی و زگیل مقعد در روش لیزر درمانی فقط به یک جلسه ی درمان نیاز دارد و پس از آن بدون وجود کوچکترین احتمال از بازگشت مجدد بیماری، بیمار می تواند فعالیت های زندگی روزمره ی خود را آغاز نماید.
  مزایای لیزر درمانی زگیل های واژن و مقعدی
  همانطور که اشاره شد، لیزر درمانی موثرترین روش برای درمان این بیماری است. بیشتر بیمارانی که با این روش تحت درمان و مداوا قرار گرفته اند رضایت کامل از نتیجه ی درمان خود داشته اند و هیچ گزارشی از عود مجدد زگیل تناسلی در میان آنها گزارش نشده است.

  مزایای درمان زگیل تناسلی زنان با لیزر

 • در این روش بیمار بستری نمی شود و کاملا سرپایی تحت درمان قرار می گیرد.
 • بیمار پس از اتمام فرایند لیزر درمانی به راحتی می تواند به خانه و محل کار باز گردد.
 • نیازی به بیهوشی عمومی بیمار نیست و فقط بی حسی موضعی انجام می شود.
 • تمامی عفونت های مختلف این بیماری تنها در یک جلسه ی درمان پاکسازی می شوند.
 • هیچ گونه درد و خونریزی ندارد.
 • نیازی به پانسمان و تعویض آن نیست.
 • امکان بازگشت و عود مجدد این بیماری وجود ندارد.
 • زگیل تناسلی در ناحیه ی واژن، آلت تناسلی یا مقعد عمیقاً پاکسازی می شوند.
درمان زگیل تناسلی با لیزر
درمان زگیل تناسلی با لیزر در کلینیک برتر، به وسیله تجهیزات پزشکی نوین و بدون درد و خونریزی انجام می‌شود در حالی که عوارض جانبی و خطر عفونت را کاهش می‌دهد. این روش ترمیم سریعی دارد و تضمین بهبودی بیماران را در کلینیک برتر فراهم می‌کند.

لیزر درمانی این امکان را برای شما ایجاد می‌کند که اگر مشکلات و بیماری‌های دیگری در دستگاه تناسلی یا مقعد شما وجود دارد، به طور همزمان در همان جلسه تحت درمان با لیزر قرار بگیرد. این روش نوآورانه و موثر درمانی، تجربه بهبودی شما را بهبود می‌بخشد و امکان انجام درمان‌های گوناگون در یک مرحله را فراهم می‌سازد. همچنین، با بهره‌گیری از تکنولوژی لیزر پیشرفته، مخاطرات کمتری نسبت به روش‌های درمانی سنتی دارد و به بیماران اعتماد به نفس بیشتری در مورد درمان خود می‌دهد. از این رو، لیزر درمانی به عنوان یک رویکرد مهم و موثر در بهبود سلامتی دستگاه تناسلی و مقعد در پیشرفته‌ترین سطح مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به اشتراک گذاری مقاله در:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مطالب
سوالی دارید؟

شما می‌توانید از طریق تماس با شماره های زیر از خدمات مشاوره رایگان کلینیک برتر استفاده کنید